Farma Piękności - Gabinet Zduńska Wola

Zabiegi i usługiOpalanie natryskowe

Opalanie natryskowe wybierają również kobiety będące w ciąży. Co istotne, tego typu opalenizna nie powstaje w wyniku kontaktu naskórka z promieniowanie ultrafioletowym – dzieje się tak podczas opalania na słońcu bądź zwykłą metodą w solarium. Promieniowanie działa na skórę jak wiązka lasera, ponieważ uderza w nasz naskórek, ten, broniąc się, produkuje melaninę, czyli barwnik skóry. Jednak opalanie natryskowe nie ma z tym nic wspólnego. Ta metoda polega na spryskaniu ciała odpowiednim barwnikiem. Pokrywa skórę delikatnym odcieniem brązu i dodatkowo nawilża oraz odżywia skórę.

Opalanie natryskowe- Farma Piękności Zduńska Wola

Preparat stosowany do opalania natryskowego jest bezpieczny i łagodny dla skóry. Co istotnie nie wywołuje alergii czy podrażnień. Zawdzięcza to składowi wolnemu od alkoholu oraz parabenów, a głównym składnikiem mgiełki jest dihydroksyaceton (DHA – bezbarwny cukier). Kiedy produkt zostanie nałożony na skórę, oddziałuje na aminokwasy i w ten sposób delikatnie pobudza produkcje melaniny. Efekt opalania jest natychmiastowy, a cena plasuje się od kilkudziesięciu złotych (za jedną partię ciała) do 120 złotych (za całe ciało).
 
Jak należy się przygotować do opalania natryskowego?
Przed opalaniem natryskowym warto odpowiednio przygotować skórę do zabiegu. Należy wydepilować ciało oraz zrobić peeling. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Dolną granicą jest doba przed opalaniem natryskowym. Skóra musi mieć czas na regenerację oraz żeby ewentualne czerwone kropki i zadrapania mogły zniknąć. Po wykonaniu depilacji nie powinno się nawilżać ciała, nie smarować go balsamem. Co ważne, przed samą wizytą w salonie nie należy używać perfum czy antyperspirantu. Nie powinno się również nakładać kremu ani podkładu na twarz. Efekty opalanianatryskowego będą widoczne, jeśli skóra będzie sucha.

Jak wygląda przeprowadzanie opalania natryskowego?
Opalanie natryskowe wykonywane jest w specjalnej kabinie. Wchodzi się do niej najczęściej w klapkach i kostiumie kąpielowym lub bieliźnie. Zdarza się również, że klient na własną prośbę, opala się nago. By ochronić włosy, na głowę zakładany jest czepek. Następnie rozpoczyna się proces opalania. Kosmetyczka spryskuje ciało przy użyciu specjalnego urządzenia, aż do momentu uzyskania odpowiedniego odcienia skóry. Przygotowanie do opalania trwa około 5-10 minut, natomiast sam zabieg to około 15 minut. Po wykonanym zabiegu należy odczekać kolejne kilka minut, żeby opalenizna się utrwaliła.

Jak zachować się po opalaniu natryskowym?
Po opalaniu natryskowym nie można się kąpać przez kilka godzin. Po upływie tego czasu najlepiej delikatnie umyć ciało mydłem lub płynem. Nie wolno używać gąbki. Po zabiegu warto regularnie nawilżać skórę, opalenizna utrzymuje się wtedy lepiej. Jeśli chcemy, by efekt utrzymał się jak najdłużej, stosowne będzie unikanie wizyt w saunie, kąpieli w chlorowanej wodzie, jacuzzi. Nie są wskazane również peelingi oraz mocne pocieranie naskórka.

Kto może korzystać z zabiegu, jakim jest opalanie natryskowe?
Przede wszystkim opalanie natryskowe jest bezpieczne. Opalanie natryskowe to idealne rozwiązanie dla osób o bardzo jasnej karnacji oraz dla osób, które cenią sobie atrakcyjny wygląd, a nie chcą narażać swojej skóry na promieniowanie UV.

Kto nie powinien opalać się natryskowo?
Przede wszystkim z opalania natryskowego powinny zrezygnować osoby cierpiące na wszelkie choroby skóry oraz mające świeże rany na ciele. Jeśli mamy wątpliwości, czy możemy skorzystać z tego zabiegu, warto poradzić się osoby, która wykonuje opalanie natryskowe. Głównymi przeciwwskazaniami są alergie skórne, łuszczyca, wypryski, trudno gojące się rany, nadmierna potliwość oraz astma.

Jak długo utrzymuje się efekt po opalaniu natryskowym?
Istnieje wiele opinii odnośnie do tego, jak długo utrzymuje się efekt po opalaniu natryskowym. Wiele zależy od tego, jak pielęgnujemy swoją skórę. Z pewnością stosowanie się do zaleceń wydłuży efekt opalania. Najprawdopodobniej równomierny efekt powinien utrzymywać się na skórze przez 7-10 dni. Po upływie tego czasu opalenizna natryskowa zaczyna schodzić. Najszybciej znika pod pośladkami, pod biustem, pod kolanami oraz w okolicy pach. Jest to związane ze zwiększoną potliwością w tych miejscach i tarciu wywołanym przez ubranie. Jeśli na naszym ciele w trakcie schodzenia opalenizny pojawią się plamy, najprostszym rozwiązaniem będzie wykonanie peelingu.